NOWOŚCI

Muzeum Mickiewicza w Nowogródku - autor : DariaTour 02/06/2017 @ 12:49

Szanowni Państwo,

zapraszamy was na wycieczkę do muzeum Adama Mickiewicza w Nowogróku.

Muzeum Mickiewicza  jest najstarszym literackim muzeum na Białorusi. Pierwsze osoby odwiedziły  muzeum 11 września 1938 roku. W czerwcu 1941 r na muzeum zrzucono bombę przez niemiecką awiację. Ponownie muzeum było otwarte w 1955 roku.

Wystawa muzeum opowiada o życiu i twórczości wybitnego polaka Adama Mickiewicza -poetę, publicystę, działacza społecznego i politycznego. Ekspozycja jest umieszcona w pięciu salach, wśród których mznajduje się pokój dziecięcy, gabinet ojca i salon. Zobaczyć tutaj można prywatne rzeczy poety: zegarek, okulary oraz rzeczy z jego otoczenia: meble, naczynia, portrety przyjaciół i znajomych, bronzowy model pomnika Mickiewiczu w Paryżu i inne.

W podziemnych salach muzeum znajdują się etnograficzne wystawy "Rysunki życia wiejskiego" i "Swiat kuchni Mieckiewiczów".

W podziemnym pasażu który łączy główny budynek z oficyną znajduje się wystawa poświęcona poemie "Pan Tadeusz". Tutaj są przedstawione wszystkie wydawnictwa  tego dzięła z połowy 19 wieku do dziś, jak również tłumaczenia poemy na różne języki.

 

Zwiedzanie muzeum jest możliwe w języku polskim codziennie (oprócz poniedziałków) od 9.00 do 18.00

Zwiedzanie trwa ok. 1h -1h,30 min.

 

Cena*, zwiedzanie muzeum Mickiewicza:

  1-25 os. 26-50 os.
Przewodnik w j.polskim, do 1,5 h 40 euro 60 euro
Bilety 1.5 euro/dorosły, 1 euro/dziecięcy

 

Mają Państwo pytania lub chcą Państwo zamówić wycieczkę z przewodnikiem w języku polskim prosimy o kontakt: info.dariatour@gmail.com


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

muzeum Mickiewicza bialoros nowogrodek zwiedzanie w jezyku polski polski przewodnik  w nowogrodku zwiedzanie po polsku nowogrodek muzeum mickiewicza dom muzeum gdzie sie urodzil mickiewicz zwiedzanie nowogrodek przewodnik polski zwiedzic bialorus zamowic przewodnika na bialorusi zwiedzanie oplata jak zamowic przewodnika dla grupy zwiedzanie minska nowogrodka grodna gomel witebsk bialoruski przewodnik w minsku w nowogrodku wystawy muzeum  godziny otwarcia transfer zwiedzic muzeum mickiewicza


Obiad w Dudutkach - autor : DariaTour 05/05/2017 @ 12:25

Szanowni Państwo,dudutki_jeda.jpg

 zwiedzając Mińsk oraz skansen w Dudutkach zapraszamy do smakowania kuchni białoruskiej w restauracji skansenu w Dudutkach. Oferta jest ukierunkowana dla grup od 10 osób. Rezerwacja obiadu jest przyjmowana minimum za 2 dni przed przyjazdem grupy.

 

Przykładowe menu:

Zupa grzybowa,

kielbaski domowe,

ziemniaki gotowane,

placki białoruskie,

nalesnik z miodem,

cherbata,

chleb,

woda

Dodatkowo jest możliwość zamawiania trunków alkocholowych własneo wyboru

 

Cena: 8,5 euro od osoby

 

 

Zapraszamy!

Mają Państwo pytania lub chcą Państwo zamówić usługę? Prosimy  o kontakt: info.dariatour@gmail.com

 

 

 

 


Muzeum Marca Chagalla w Witebsku  mark_Chagall.jpg

Marc Chagall to chyba najsłynniejszy białoruski artysta, a jego muzeum jest najczęściej odwiedzane przez turystów z Zachodu, z Ameryki Północnej i Izraelu.

Marc Chagall to jeden z najbardziej znanych tubylców Białorusi wszechczasów. Chagall jest znany na całym świecie ze swoich surrealistycznych obrazów.
Chagall urodził się w Witebsku, 7 lipca 1887 roku, studiował w Petersburgu. Wyjechał do Paryża w 1910 roku, gdzie przyczynił się do rozwoju szkoły kubizmu. Przed pierwszą wojną światową w 1914 roku, wrócił do Witebska. Po rewolucji w 1917 roku został powołany komisarzem sztuki w Witebsku, gdzie założył szkołę malarską. W 1920 roku Chagall przeniósł się do Moskwy, a następnie z powrotem do Paryża. Podczas II wojny światowej, wraz z żoną przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W 1944 roku zmarła jego żona, a następnie Marc Chagall przez kilka lat nie malował. W 1960 Chagall tworzy witraży  dla Hadasskogo centrum medycznego w Jerozolimie, a następnie tworzy na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Marc Chagall zmarł we Francji w 1985 roku.

Sztuka Chagalla jest trudna do sklasyfikowania. Był wielkim pasjonatem awangardy, jego praca była ciągle na granicy sztuki masowej i pojawiających się tendencji, w tym kubizmu, fowizmu i surrealizmu.


Muzeum Marca Chagalla

Muzeum Marca Chagalla  zostało otwarte w 1992 roku i jest jednym z najciekawszych muzeów na Białorusi. W swojej kolekcji muzeum ma ponad 300 oryginalnych dzieł sztuki. W muzeum również są wyświetlane reprodukcje niektórych z najbardziej znanych dzieł Chagalla.

Istnieje również druga część muzeum Chagalla, marc_chagall2.jpgktóry został otwarty w 1997 roku. Znajduje się w domu rodziców Chagalla, w którym artysta spędził dzieciństwo. Kluczowym obiektem w muzeum jest sam budynek, w którym mieszkał Marc Chagall z rodzicami. Na wystawie są przedmioty z życia codziennego XIX-XX wieku, kopie archiwalnych zdjęć i dokumentów artysty dotyczących jego życia i twórczości oraz zycia  jego rodziny. Wystawione są kilka przedmiotów, które należały do rodziców Chagalla.

Wystawa składa się z następujących części (pokoje): "Bakaleja", "Pokój chłopców", "Salon", "Pokój Czerwony", "Kuchnia". Autorem projektu wystawy jest Jury Czerniak. Wnętrze domu zostało zrekonstruowane dzięki dokumentom archiwalnych i dziełam Marca Chagalla w Witebsku.

Zapraszamy do zwiedzania muzeum Marka Chagalla z przewodnikiem w języku polskim.

Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt: info.dariatour@gmail.com

 

 

 

Przewodnik miejski po Witebsku w j.polskim, muzeum Marka Szagala, muzeum Marca Chagalla w Witebsku, zwiedzanie muzeum Chagalla z przewodnikiem w języku polskim, transfer Witebsk, Grodna, Mińsk, zamówić transfer MSQ Witebsk, Mark Chagall historia, muzeum, dzieciństwo


Obiekty UNESCO na Białorusi - autor : DariaTour 19/02/2013 @ 21:20

Białoruś - lista UNESCO

Białoruś została członkiem UNESCO w 1954 r. i przez wiele lat jest wspierana przez tę międzynarodową unesco_belarus.jpgorganizację. Dzięki pomocy UNESCO na Białorusi jest realizowane wiele ciekawych projektów w dziedzinie edukacji, nauki, informacji, komunikacji i oczywiście kultury.

W październiku 1988 roku Białoruś przystąpiła do Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego, przyjętej przez UNESCO w 1972 roku. Dziś jest 4 obiekty na terenie Białorusi wpisane na Liśctę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pierwszy w 1992 r. został wpisany Park Narodowy "Puszcza Białowieska" (dziedzictwo przyrodnicze) - unikalny rezerwat leśny w Europie, chroniony od XIV wieku.

W 2000 roku do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO już należał zbudowany na początku XVI wieku zamkowy kompleks  "Mir". Architektura, która łączy gotyk, barok i renesans charakteryzuje zamek jako jeden z najpiękniejszych w Europie.

Dwa inne obiekty Białorusi zostały włączone do listy światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO w 2005. To jest "kompleks zamkowo-parkowy Radziwiłłów w Nieświeżu" oraz Południk geodezyjny w Struvego.

Pałac w Nieświeżu przez wieki był siedzibą jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodów w Europie - Radziwiłłów. Dziś wspaniały odrestaurowany zamek  jest wizytówką Białorusi.

Światowej sławy geodezyjny południk Struvego łączy 265 punktów w 10 krajach: Norwegia, Szwecja, Finlandia, Rosja, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina i Mołdawia. Według zapisów historycznych, na Białorusi znajdowało się 34 punktów i tylko 20 przetrwały, a pięć z nich wyposażone są w specjalne znaki  i znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Obiekty prezentowane w wstępna lista Światowego Dziedzictwa UNESCO:

• kanał Augustowski (2004)
• Kościół Przemienienia Pańskiego i św Zofii w Połocku (2004)
• Wieża w Kamieńcu (Biała Wieża) (2004)
• Kolozski) Kościół w Grodnie (2004)
• Klasztor  sw. Mikolaja w Mohylewie (2004)
• Brzeska twierdza (2004)
• Zespół pałacowo-parkowy Rumyantsev-Paskiewicz w Homlu (2004)
• Zespół architektoniczny prosp. Niepodległości w Mińsku (2004)
• Drewniany kościół  na Polesiu (2004)
• Park Narodowy "Puszcza Białowieska" (rozszerzenie 2011)

 

 

Minsk przewodnik miejski zwiedzanie minska z przewodnikiem muzea wminsku zamowic transfer z lotniska minsk wycieczka po minsku muzea w Mińsku z przewodnikiem Przewodnik miejski po Mińsku białoruskim pałac w Nieswieżu Radziwiłów zwiedzanie  z przewodnikiem  transfer lotnisko Mińsk hotel wycieczka po Mińsku po Białorusi z przewodnikiem samochodem spotkanie z przewodnikiem w Mińsku przewodnik z j. polskim po Mińsku i okolicach


Ruiny zamku w Krewie - autor : Przewodnik po Mińsku 12/02/2013 @ 20:58

 

Zamek w Krewie

Wiele legend otacza ten zamek. Opowieści o tajnych tunelach i opowieści o księżniczkach zamurowanych w ścianach zamku. Dzisiaj ruiny zamku w Krewie są jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych na Białorusi.


Historia zamku w Krewie

Ruiny zamku w Krewie znajdują się pobliżu miasta Smorgoń, Grodnieńskiego regionu na Białorusi.krewo.jpg

Krewski zamek to jeden z najstarszych zamków na Białorusi, stworzony na początku XIV wieku. Był to pierwszy na Białorusi zamek zbudowany w całości z kamienia. Grubość ścian 2,5 m, wysokość - 12-13 metrów. Zamek miał dwie wieże strażnicze.

W murach zamku było wiele ważnych wydarzeń historycznych:

    W 1382 roku w zamku został zamordowany Wielki Książe Keistut,

    tu w 1385 między Polską a Wielkim Księstwem Litewskim została podpisana słynna Krewska Unia

W XVI wieku zamek wielokrotnie przeciwstawał oblężeniom wojsk moskiewskich i Tatarów.

Na początku XIX wieku krewski zamek stracił obronne znaczenie i został opuszczony.krewo2.jpg
Podczas pierwszej wojny światowej zamek został poważnie uszkodzony.

W 1929 roku odbyły się konserwatorskie pracy ruin zamku.

Obecnie od zamku zostały same ruiny: ściany są nadal widoczne, zachowane niektóre z wież.

O ruinach Krewskiego zamku jest związane wielu legend, w tym opowieści o podziemnym tunelu od zamku do Wilna i o pięknej księżniczce, którą zamurowano w ścianach zamku.

Wspaniały widok na ruiny zamku jest z wysokiego wzgórza Świętego Jerzego.

Na wzgórzu Świętego Jerzego kiedyś istniała starożytna pogańskiej świątynia. Na szczycie wzgórza znajdował się jeden z czterech kamieni - amulety. Kamień kiedyś stał przy wejściu do Krewa aby chronić miasto od zarazy i chorób.

Ruiny zamku w Krewie znajdują się około 70 km na północny-zachód od Mińska. Łatwo można trafić do zamku jadąc drogą Mińsk - Wilno. Zamek położony jest zaledwie kilometr od drogi.

 

Zapraszamy na wyjazd do Krewa z przewodnikiem w j. polskim z Mińska lub z Grodna.

 

 

Zamek Krewno przewodnik w jäzyku polskim polski przewodnik do Krewna zamek w Krewo Krwski zamek przewodnik po zamkach miäsca zwiàzane z polakami na BIałorusi polskie miejsca na Białorusi Grodno wycieczki okolice przewodnik po Grodnie przewodnik po Mińsku wyjazd turystyczne na Białoruć Krewska Unija miejsce ruiny zamku w Krewo


Muzeum Sztuki Ludowej w Motole

 

Muzeum Sztuki Ludowej w Motol został otwarta na miejscu muzeum rolnego w 1989 roku. Jednakże dla motol.jpgodwiedzających oficjalnie zosta otwarty dopiero w sierpniu 1995 roku. Ekspozycja muzeum w całości jest poświęcona kulturze materialnej i duchowej Zachodniego Polesia. W czterech pawilonach muzeum jest prezentowanych około 27 000 eksponatów.

Muzeum Sztuki Ludowej w Motole jest podzielony na następujące działy: tkactwo, rolnictwo, rzemiosło, historie z życia chłopskiego, len w strojach ludowych, folkloru.

Eksponaty muzeum są zróżnicowane w swojej formie i treści: archeologiczne, narzędzia, ceramika i wyroby tkackie, wyroby z drewna, kolekcje filmów rysunkowych, tkane, haftowane dywany, hafty, fartuchy i inne. Tutaj można zobaczyć słynne Motolowskie kożuchy, w które kiedyś się ubierało całe kierownictwo partii.

Muzeum posiada także foto-sklep. Perłą biblioteki zdjęć są zdjęcia wykonane przed II wojną światowąmotol2.jpg, przez jednego z mieszkańców. Co ciekawe, że osoba która robiła zdjęcia jest projektantem swego aparatu fotograficznego!

W muzeum  znajduje się również diorama starożytnego Motolu (diorama -  zakrzywiony półkólą obraz w formie przezroczystej taśmy, obraz malowany na obu stronach). Na terenie znajduje się także działający wiatrak.

Muzeum Sztuki Ludowej w Motolu organizuje także wystawy czasowe, muzeum prowadzi różne zajęcia motol3.jpgedukacyjne.

Wycieczki w Muzeum Sztuki Ludowej w Motol odbywają  się w języku rosyjskim, białoruskim, polskim, angielskim i innych. Muzeum pracuje siedem dni w tygodniu od 10.00 do 17.00.

Muzeum Sztuki Ludowej w Motol zawsze przyciąga turystów, którzy wybierają się na wakacje na Białoruś. Należy zauważyć, że muzea na Białorusi stają się coraz bardziej popularne. A zwłaszcza te, które mówią o sztuce ludowej, tradycji i tożsamości Białorusinów.

 

Zapraszamy do muzeum Sztuki Ludowej w Motole z polskim przewodnikiem!

Aby zanówić wycieczkę, prosimy o kontakt: info.dariatour@gmail.com

 

muzeum Bialorus, skanseny kultury ludowej na Bialorusi falklor na BIalorusi wycieczki z Brześcia muzea kultury Ludowej na Białorusi przewodnik miejski po Brześciu przewodnik miejski po Mińsku zamówić przewodnika po muzeach na Białorusi, transfer Mińsk, transfer Brzeście transfer Grodno transfer y lotniska MSQ przewodnik w języku polskim wycieczki na Białorusi z przewodnikiem polskim


KONTAKT

Kontakt:

+37 254 698 054

+48 608 75 2292

(Viber, WhatsApp)

 

info.dariatour@gmail.com

Skype: DariaTour

Opłata

Akceptowany sposób opłaty:


paypal.jpg

HOTELE na Bialorusi:

booking.jpg

^ Góra ^